Makale Yazarak Para Kazanmak

Evde sadece bilgisayar başına oturarak para kazanabileceğiniz bir diğer iş ise makale yazarlığı yapmaktır. Bu yazımızda makale yazarı nasıl olunacağını, makale yazarlığının ne kadar kazandırdığını detaylı bir şekilde anlattık.

Makale Yazarlığı Nedir?

Makale yazarlığı verilen bir konu üzerine belirlenen kelime ve buna bağlı olarak bir ücret çerçevesinde, bilgisayar üzerinde yazılar yazan kişilerin işine verilen isimdir. Bu tarz yazı yazanların genelde klavye kullanımı iyi, kelime haznesi yüksek ve iyi cümle kurabilen kişidir.

MAKALE YAZARI OLMAK İSTİYORUM

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makale yazarlığı yapmak için öncelikle bir kişi ile bir kategori üzerine anlaşma sağlamak zorundasınız. Örneğin bizim gibi birçok site ile anlaşma sağlayarak makale yazarlığı yapabilirsiniz.

Makale Yazarı Nelere Dikkat Etmelidir?

Makale yazarı imla kurallarını biliyor ve diksiyonu düzgün biri olmalıdır. Zamanlamasını iyi yapmalı ve verilen işleri tam zamanında yetiştirmelidir. Ayrıca bilgisayar ile arası iyi, klavye kullanımı hızlı olursa yapılacak işlerin yetişmesi de kolaylaşır.

Makale Yazarlığı Ne Kadar Kazandırır?

Makale yazarlarının genel olarak 100 kelimesi 1.5 Türk Lirası üzerinden ödeme alır. Örneğin 300 kelimelik bir makale için 4.5 Türk Lirası para kazanırsınız. Bu ücret anlaşma sağladığınız firmalar arasında değişkenlik gösteriyor olsa da genellikle birçok yazar bu ücretlendirme üzerinden çalışmaktadır.

Makale Yazarı Ödemeleri Nasıl Alır?

Ödemeler genellikle anlaşılan kişi tarafından banka hesaplarına gönderilir. İşini yaptığını kişi ile ortak belirlediğiniz bir günde paranızı alabilirsiniz. 

1 Yorum

  1. osman keskin

    13 Aralık 2018 at 17:00

    Haftalık mı yazılar atacağız yoksa günlük mü?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir