Kitap Yazarak Para Kazanmak

İnternet Üzerinde Kitap Nasıl Yayımlanır?

Kitap Yazarak Para Kazanma Nasıl Olur? Sadece bilgisayar başında ücretsiz kitap yazarak para kazanabilirsiniz. Güzel bir hikaye, yazma becerisi ve biraz istek ile internet üzerinden kitap yazarak nasıl para kazanacağınızı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Elinizde hikayesinin tutacağına inandığınız bir konu var ve bunu sözlere dökmeyi başardınız. Sonrasında sizin bu hikayeyi hiç para harcamadan ve hiçbir basım kurumuna para vermeden kitabı internet üzerinden satmanın birçok yolu var. Kitap yazarak para kazanma aslında çok da zor bir konu değil. Peki, nasıl yapılır? 

KİTAP YAZARAK PARA KAZANMA

1- Wattpad: Online olarak birçok sizler gibi amatör yazarlar ilk olarak kitaplarını bu site üzerinden ücretsiz bir şekilde yayımlarlar. Yayımlanan kitaplar sonrasında yüksek beğeni ve okunma sayısına ulaştığında sponsor firma veya yayın evleri sizlere ulaşarak kitabınız üzerinden kazanç sağlamanıza yardımcı olacaklardır.

2- Google Play Kitaplar: Kitabınızı yazdıktan sonra Google’nin mağazası olan Google Play Store üzerinden kitaplar kategorisinde kitabınızı ücretli bir şekilde yayımlayabilirsiniz. Basit bir üyelik ve sonrasında 30 TL gibi düşük bir ücret ile mağazaya ekleyeceğiniz kitaba satmayı düşündüğünüz bir fiyat girin ve sonrasında gelen gelirlerin tadını çıkartın.

Kitap Yazarak İnternet Üzerinde Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu çok ucu açık bir soru olmakla birlikte genel olarak sizin kitabınızın kalitesine göre değişiklik gösterir. Konusuna güvendiğiniz kitap üzerinden milyoner de olabilir, sadece günlük giderleri karşılayabilecek kadar düşük bir ücret de kazabilirsiniz. 

Kitap Yazarak Kazandığım Parayı Nasıl Alırım?

Eğer belirlediğimiz yöntemler üzerinden kitabınızı yayına koymuşsanız; Wattpad üzerinden yayınlanan kitaplar ilk olarak para kazandırmaz. Sonrasında bir sponsor veya yayın evi sizin kitabınızı basmaya karar verir ve sizinle anlaşma yapar. Belirli bir komisyon sonrasında kitabınızın fiyatı belirlenir ve satışa sunulur. Kazandığınız para sponsor veya yayın evi tarafından size ödenir.

İnternet üzerinden ücretsiz kitap yazarak nasıl para kazanabileceğinizi sizlere bu makalemizde anlattık. Konu hakkında görüş ve sorularınızı bizlere yorum olarak sorabilirsiniz.

4 Yorum

 1. Furkan ŞAHİN

  12 Aralık 2018 at 16:55

  Kitap yazarak Para Kazanmak konusunda yardım istiyorum. Ufak hikaye kitaplarım var. Nereye yazmam gerekiyor

  • Hakan

   14 Aralık 2018 at 13:22

   Ben Bu işi yapıyorum ve iyi kazanıyorum.kitaplarımı kendim satıyorum ve benimle iletişime geçebilirsiniz.
   Ayrıca

 2. Ayten AKSEL

  12 Aralık 2018 at 16:56

  Bende bu işi yapmak istiyorum. Hayal dünyam çok gelişmiştir. Yardımcı olur musunuz?

 3. Erkan ÖNDER

  12 Aralık 2018 at 17:25

  Kesinlikle bende çalışmak istiyorum. İletişim bölümünden ulaşıyorum. Teşekkürler bu imkan için

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir