Genç Girişimciler için Özel Fırsatlar

Genç Girişimciler için Özel Fırsatlar

Genç Girişimciler için Özel fırsatlar düzenleyen etkinlikler 2019 yılı itibari ile devam ediyor. Yıllık olarak yapılan plan ve bütçe komisyonunda alınan yatırımlar arasında bulunan bu tür işlemler her yıl yenilerek devam etmektedir. Gerek KOSGEP aracılığı ile gerekse Avrupa Birliği standartları arasında bulunan Genç Girişimciler için özel fırsat paketleri her yıl yenilerek yapılmaktadır.

Gençlerin belirli kotalar ile belirlenerek yatırım hayatında yer almaları, özel yatırımlar ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaları için yapılan çalışmalara kimler katılabilir? Hangi yaş oranında katılımlar ile bu tür aktiviteler sağlanabilir? Bunun gibi birçok soruya cevap vermeye çalışacağız. Doğru yatırımlar ile neler yapılacağı, hangi türden hazırlıklar gerektiği konusunda siz Genç Girişimciler için örnek bir yazı hazırlıyoruz.

Genç Girişimciler İçin Özel Hazırlıklar 

Sektör içinde yer almak isteyen gençlerin büyük atılımlar ile liderlik pozisyonunda bulunmaları için bir takım ön hazırlıklar ile kendilerini göstermeleri gerekmektedir. Bunlar ;

Şeffaf Olmak

Yatırımcılar ile yapılacak görüşmelerde ne istediğinizi net olarak belirtmeniz en önemli girişim olacak. Net ve şeffaf bir şekilde isteklerinizi belirtirseniz sponsorlarınız veya yatırımcılarınız ile daha iyi birliktelik elde edersiniz.

Kolay ve Anlaşılır Dil Kullanmak 

Planladığınız özel sektör işleri için anlatım yaparken Kolay ve anlaşılır dil kullanmaya özen gösterin. Projelerinizi övmek için çok yabancı terim ile boğuntuya getirip karşıdakinin dikkatini dağıtmayın. Doğru dil ile ne yapacağınızı net olarak anlatın.

Sunumlarda Görselliğe Önem Verin 

Genç Girişimciler projelerini yatırımcılarına anlatırken bir sunum yaparlar. Bu sunumları yaparken görselliğin ön planda olmasına özen gösterin. Birden fazla seçenek ile yapacağınız anlatımları renklendirin. Günümüz artık görsellik ile değişim sağlamaktadır. Bu sebeple sizlerde projelerinizde görsel planları yüksek oranda tutmaya çalışın.

Konuya Odaklanın ve  Kendinize Güvenin

Planlarınızı veya projelerinizi anlatırken konuyu fazla dağıtmayın. Hakim olduğunuz konuya odaklanın ve unutmayın kendinize güveninizi ne kadar çok gösterirseniz işi kapmanız bir o kadar yüksek olur. Kendinize güvendiğinizi hareketleriniz ve konuşmalarınız ile gösterin. Çok fazla da abartmaya çalışmayın. Komik duruma düşersiniz.

Hedef Kitlenizi Öncelikle Belirleyip Yatırımcıya Gösterin 

Yapılan her türlü planlarda belirli bir hedef kitle vardır. Gerek sosyal medya üzerinden gerek satış istatistiklerinden olsun yapacağınız projelerdeki özel satışların hedef kitlesini belirleyin. Anlatımlarınız da veriler yanınızda sağlam bir sunum olarak yer alsın. Yatırımcılar rakamlar ile olan bütünleşmeleri severler. Karlı bir iş için yatırımcılara hangi kitlenin ne kadar faaliyet içinde bulunacağını gösterin.

 

1 Yorum

  1. bayilik veren firmalar

    30 Ekim 2018 at 12:22

    Çok güzel bir paylaşım bravo.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir