EVDEN PARA KAZANMAK İSTEYENLERE GİRİŞİMCİLİK TAVSİYELERİ

EVDEN PARA KAZANMAK İSTEYENLERE GİRİŞİMCİLİK TAVSİYELERİ

Evden para kazanmak veya iş sahibi olmak isteyenler her zaman yeni fikirler peşinde koşmalıdır. Girişimci ruha sahip olanların büyük bir bölümü evvela bu alanda adım atmak için şirket kurma yöntemine giderler. Şirket kurmanın evden para kazanmak ile ne alakası var diyenler olabilir. Ancak girişimciler için yapılacak ilk adım zaten şirket kurmak olacaktır. Bu tezat değil, yöntemlerin zorluk derecesine göre değişim gösteren bir seçimdir.

Başarılı olabilme yöntemlerinin ilk sırrı düşüncenin eyleme geçmesidir. İş fikirlerini tamamlarken “ Hangi işi yapmalıyım, Finans problemlerini nasıl halletmeliyim” diye düşünceler sizleri korkutmasın. İşe başlamak için atılan adım yolun ilk yarısıdır. Problemleri düşünerek geri kaçınanlar ise baştan kaybedenlerdir. Evden para kazanma fikirleri için birçok yazı sizlere paylaştık. Hatta halen devam etmekte olan alımlara mailler gönderiliyor. Sizlerde adım atarken korkak olmayın ve istediklerinizin peşinden koşun. Bir insan çok hızlı koşabilme yeteneğine sahip olsa, herkesten iyi koşsa ama bunu kimse görmese ne işe yarar? Yapacağınız işlemleri ve girişimleri herkesin görmesini sağlayın. Hangi konuda kendinizi iyi hissediyorsanız o konuda ilerlemekten çekinmeyin. Kimi zaman başarısızlıklar olabilir. Ancak iş hayatından bunlar başarısızlık olarak değil TECRÜBE olarak adlandırılır.  Sizlere şimdi iyi bir girişimci nasıl olur bu konularda tavsiyeler vermeye çalışacağız.

Kendinize Güvenin. İlk Adımı Atarken Korkmayın

Girişimci olmak zor değildir. Zor olan fikirlerin sağlam ve temeli olan bir zemin üzerinde kurulmasıdır. Şans her bağlamda insanın yanında olan bir faktördür. Evden para kazanmak fikirleri de ilk kurulurken bu temeller üzerine kurulmuştur.  Aklınızda bulunan veya oluşan fikrin paylaşımını çok kişiye yapmayın. Direk olarak o işi nasıl yapabilirim diye atılımlara geçin.  İş alanlarını kendi başınıza test etmeye başlayın. Hangi alanlarda daha fazla rakibiniz olabilir bu konudaki deneyimleri dinleyin ve not alın.

Piyasa Rekabetlerini Ölçüm Yapın. Piyasanızı İyi Tanıyın

Kendi iş fikrinizi ortaya atarken girişimci olmak için zamanlama hatası yapmayın. Unutmayın hiçbir zaman işe adım atmak kötü bir zaman ile alakalı değildir. Her iş için yapılacak ilk adım en iyi zamanlamadır. Çok insana kendinizi tanıtmak veya şöhret olmak için iş fikirlerinin peşinden koşmayın. Siz işinizi ne kadar iyi yaparsanız şöhretiniz sizi takip edecektir.

Örnek verelim mesela evden para kazanmak için yapılan piyasa araştırmasında birçok piyasa rekabeti vardır. Amaç şayet popüler olmak olursa, bir dönem reklamlar ile ön plana çıkabilirsiniz. Ancak zaman içinde fikirleriniz de, çalışmalarınız da erir ve işiniz sona erer. Rakibiniz ne kadar çok olursa sizin yapacağınız en iyi iş bile zamanla yok olmaya mahkûm olur. Bu sebeple rakiplerinizin alanlarında hep farklı işler ile kendinizi ön planda tutun.

Şans Faktörüne İnanın ama İşinizi Şansa Bırakmayın

Genç girişimciler için yazı başında da belirttik. Şans önemli bir faktördür. Ancak siz fikirlerinizi ortaya koyarken veya bunların hayata geçirilmesi için adım atarken işinizi şansa bırakmayın. Yapmayı hedeflediğiniz iş için tasarımlar hazırlayın. İnsanların yapacağınız işin ne olduğunu anlamalarına yardımcı olun. Bunları yaparken işin sırrını kendinizde tutun. Fazla paylaşım fazla rekabet demektir bunu asla unutmayın.

Karşınıza çıkacak zorluklarla mücadele ederken bazen kayıplar yaşayabilirsiniz. Ancak bunların zarar olarak değil tecrübe olarak görmeyi unutmayın. Ne şekilde yaparsanız yapın fikirlerinizin devamlı arkasında durun. Fikirlerinizi savunurken körü körüne bir savunma değil, tasarımlarınız ile ve yapacağınız iş ile alakalı mantıklı açıklamalar da bulunun.

Hedefiniz Belli Olsun. Yakın Kimseler ile Temasa Geçin

Evden para kazanmak gibi ilginç fikirleriniz var ise bunları oluştururken kimlerle bu işe başlayacağınıza karar verin. Hedefleriniz ufak dahi olsa net olsun. İlk önce hedef belirleyin bir hedefe ulaşınca ötekine geçmeye karar verin. Hedeflerinizi tamamlamadan daldan dala atlamayın.

Düşündüğünüz fikir kimin umurunda olur ise, ilk önce onlarla temasa geçin. Fikirlerinizi anlatın ve onları bu konuda ikna etmeyi başarın. Başarınızı tek taraflı değil çalışanlarınız ile birlikte yaptığınızı asla unutmayın.

Ekiplerinizi Hazırlarken Çok Seçici Olun

Her zaman söylenen severek işini yapmak deyimini hafife almayın. Şayet yapacağınız iş fikirleri arasında insanlar ile ortak bir paylaşım yapmak var ise, ekiplerimizi seçerken çok dikkatli olun. İşini severek yapan ve sizlerle birlikte büyümeyi hedefleyen kişiler ile yola çıkmayı unutmayın. Ancak her zaman yönetim sizin elinizde olsun. Kontrollü bir ilerlemeyi asla elinizden kaçırmayın. Satış ve üretim konusunda ayrılıklar yaşarken, çalışanlarınız ile aile gibi olmayı hedefleyin.

Fikrinizi Ortaya çıkartırken Ürününüzü Herkesin Görmesine İzin Verin

Ürünleriniz için hazırladığınız konseptleri illa kazanacak fikri ile tanıtmayın. Şüphe ile yaklaştığınız satış yöntemleri belki en iyi satış fikri olabilir. Ürünleriniz pazarlarken herkesin görebileceği ve ulaşım sağlayacağı platformları tercih edin. Makul ve anlaşılır bir ürün ile başlayıp sonradan geliştirmeye doğru ilerleyin. Müşteri kazandıracak reklam kampanyalarına önem verin.

İnsanların Fikir ve Yorumlarına İlgi Gösterin

Hazırladığınız fikir veya ürünleri insanların huzuruna çıkardığınızda yapılan yorumlara, görüşlere ve önerilere ilgi gösterin. Her türlü öneri size yeni fikirler için yeni bir akım oluşturacaktır. Unutmayın en iyi reklam insanlardan gelen reklam türüdür. İnsanların sizin ürünlerinizi övmesi demek yeni müşteriler ile buluşmanız demektedir.

Evden para kazanmak isteyen insanlar olur ise onlara fikirlerinizi sunarak imkan sunmaya çalışın. Sizin reklamınızı yaparak sizlere geri dönüş sağlayacak müşterileri sadece satış olarak düşünmeyin. En güzel analiz ve bilgi insanların yaptığı yorumlar olacaktır. Bunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın.

Gelişmeleri Yaparken Test Yapmayı İhmal Etmeyin

Hazırladığınız ürünleri geliştirmeye çalışırken birden değişim yapmayın. Öncelikle ürünlerinizin testini yapın. İnsanlar arasında ürünleriniz ne şekilde ilgi görüyor. Bu şekilde testler yaparak yeni ürünlerdeki gelişmeleri bu yönde ilerletin. Unutmayın her ürün ve her fikir geliştirilir ise kalıcılık sağlayacaktır. Kendinizi ve ürününüzü geliştirmekten asla çekinmeyin.

Hazırlanan hiçbir fikir kesinlikle mükemmel değildir. Her fikir geliştirildikçe mükemmel bir hale gelir. Bu sebeple yapacağınız girişimcilik fikirlerini daha ilerleyen yıllarda geliştirerek insanlara sunmayı hedefleyin. Ancak her hedef için acele etmeyin. Yavaş yavaş ve sağlam adımlar ile ilerlemeyi unutmayın. Test yaparken çevrenizi kullanın ve önerileri çok dikkate alın. Her bir öneri yeni bir fikir olabilir.

Finans İşlemlerinizi Kesinlikle Kendiniz denetleyin

Belirli bir satış için yapılacak olan kontrol mekanizmasında muhakkak çeşmenin başında siz olun. Günlük veya haftalık kontroller ile şirketin mali ve finansman yönünü takip edin. Şirketinizin kaderini başka ellere bırakmayın. Kontrol konusunda sıkı ve takipçi olmayı unutmayın.

Dürüst ve kaliteli yapılan her iş olumlu bir şekilde geri dönüş sağlayacaktır. Doğru yolda ilerlerken yanlış kişiler ile iş yaptığınız fark ederseniz, hemen müdahale edin. İnsanların güvenini kaybetmeniz para akışımızın bir süre sonra sona ereceği anlamına gelecektir, bunu unutmayın.

Nakit Akışı İçin Yatırımcıları Siz Yönlendirin

Piyasalarda evden para kazanmak konusunda yaptığımız paylaşımlarda şunu öğrendik. Sizlerde gerek iş kurma hayalleriniz için, gerekse şirket kurulumu için belirli bir nakit akışına ihtiyaç duyacaksınız. Ortak olma konusunda bir eğilim görüyorsanız, yatırımcılarımızı kendiniz ve sizin kararlarınıza göre seçmeyi ihmal etmeyin. Nakit önemli ancak, para için yatırımcıları birden işe sokmak size zor dönemler içine alabilir. Planlarınızı yaparken yatırımcıların hareket alanlarınızı kendiniz gösterecek şekilde bir sunum hazırlayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir