Evde Organik Sabun İşi

Evde organik sabun işi nasıl kazandırır? Evde yapılan sabunlar nasıl satışa sunulur? Önceleri ev hanımlarının evde hobi olarak yapmaya başladıkları Evde Organik Sabun İşi daha sonra ek gelir kazanma yönünde bir kapı açmış oldu. Sizlerde evinizde yeni yayılan bu tür organizasyonlar ile türlü kazanımlar yapabilirsiniz. Günümüzde artık Organik olan her türlü alım satım gittikçe yaygınlaşıyor. Sizlerde taleplerin oluşması halinde evinizde sabun yaparak küçükte olsa gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Hızlı ve kolay bir yapım için gerekli olan tüm anlatımları sizler için hazırladır. Sizlerde yazımız sonrasında Evde Organik Sabun İşi sayesinde kolay kazanımlar elde edebilirsiniz. Maliyeti çok düşük olan ve herkesin evde yapabileceği işlemler ile kazanabilirsiniz. Sabun kalıplarını etrafınızda bulunan işyerlerinden temin edebilirsiniz.

Evde Organik Sabun İşi İçin Hazırlık Nasıl Yapılır?

Çok basit bir şekilde evinizde hazırlayabileceğiniz organik sabun işi için öncelikle;

Evde Organik Sabun İşi

1.    Kişisel Organik Sabun Satışı

Evinizde hazırlayacağınız ürünlerinizi ilk öncelikle kendiniz satmaya ve pazarlamaya çalışın. Bu yöntem ile maliyeti düşük olan işlemleriniz sayesinde iyi paralar kazanabilirsiniz. Yapacağınız ilk hazırlık malzeme temini olacaktır. Kalıplar ve malzemelerin hazırlanmasından sonra çalışma yapacağınız saatlerin planlamasını yapabilirsiniz.

2.    Arkadaş Grupları Oluşturun

Evde Organik Sabun İşi için ister aileniz ile birlikte isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte küçük gruplar oluşturabilirsiniz. Sonuç olarak toplu olarak yapacağınız sipariş yöntemi ile daha çok kazanç sağlayacaksınız.

3.    Maliyet Hesaplamasını Yaparak Fiyatlandırma Yapın

Şayet hazırladığınız malzemeleri gruplar ile hazırlayacaksanız, çalışan kişilere ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak aile içinde kendiniz bir çalışma yaparsanız masraflar daha da düşecektir. Malzeme fiyatları ve piyasa koşullarını düşünerek satacağınız fiyatlandırmayı iyi belirleyin. Çok yüksek rakamlar ile satışa çıkmayın

4.    Reklam Bütçenizi Ayarlamaya Çalışın

Evde hazırladığınız ürünlerin satışı için reklam alanları oluşturmaya çalışın. Bunun için illa para harcamak zorunda değilsiniz. Sosyal medya hesaplarından yapacağınız birkaç tanıtım ile kendi reklamlarınızı insanlara daha rahat ulaştırabilirsiniz.

Evde Organik Sabun İşi Satışı Nasıl Yapılır

Ufak el broşürleri bastırarak tanıdıklarınıza bunları verip dağıttırabilirsiniz. Büyük firmalarda çalışan arkadaşlarınız var ise bu broşürler sayesinde satışa başlayabilirsiniz. Artık sosyal medya üzerinden satışlar ile birçok kişi ek para kazanabiliyor. Sizlerde bu tür tanıtımlar ile satışlarınızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

İkinci ve en önemli çalışmanız ise Düğün Organizatörleri ile olacaktır. Bu tür organizasyonlarda hazırlanan hediyelikler için özel ufak sabun yapabilir ve direk firmalara satış yapabilirsiniz. Aslında birçok Organizatör firması bu tür satışlar için ev hanımlarını tercih etmektedir. Sizlerde bu tür satışlarınızı rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

3 Yorum

 1. deneme

  6 Ocak 2018 at 19:43

  bende denemek istiyorum ne yapmam gerekiyor

 2. Serpil Özgül

  7 Ocak 2018 at 13:12

  İstanbul’da oturuyorum bende bu işi yapmak istiyorum. Bilgilerimizi iletişim bölümünden atıyorum

 3. esin yerim

  8 Ocak 2018 at 21:27

  evden dışarı çıkamıyorum evde boş durmak istemiyorum böyle şeylerlede uğraşmak zevkli oluyo hemde para kazanabilirsem dahada güzel olur sevindim bu işe

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir