Evde Mum Paketleyerek Para Kazanma

Evde yapılabilecek paketleme işlerinden biri de mum paketleyerek para kazanma işidir. Birçok kişinin evinde gelen düzensiz mum paketlerini ambalajlayarak ek gelir kazandığı bilinmektedir.

Paketleme işleri arasında en fazla yapılan bir diğer iş ise mum paketleme işidir. Mum paketleme işi genel olarak mum fabrikalarına yakın bölgelerde oturan insanlara yaptırılan bir iştir. Mum paketleme işi hakkında genel bilgileri bu makalemizden okuyabilirsiniz.

Evde Mum Paketleme İşi Nasıl Yapılır

Evde mum paketleme işini yapabilmek için öncelikle mum üreten firmalar ile anlaşma sağlamalısınız. Firma sizlere düzensiz bir şekilde istiflenmiş mumları ulaştır ve belirlediği jelatin, karton kutular gibi çeşitli kaplar içerisine yerleştirilmesini isterler. Genel olarak haftalık bir şekilde gönderilen ürünler ertesi haftaki ürün gönderimine kadar teslim edilmelidir.

Evde çok rahat bir şekilde yapabileceğiniz bu işte de zaman konusunda dikkat etmelisiniz. Firmalar anlaşılan günler içerisinde ürünlerini satıcılara ulaştırabilmek için geri isterler. Ürünlerin aksamasında geçecek her bir gün firmaya mal olacağından sonrasında sizinle çalışmak istemeyebilir.

Evde Mum Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Genel olarak kesin bir fiyat belirlenmemiştir. Bu paketleme işinde de anlaştığınız firma, aracılar ve paketleme kapasitenize göre farklı miktarlarda kazanç sağlayabilirsiniz. Tamamen sizin becerilerine göre fiyat artışı gerçekleşir veya azalır.

Evde Mum Paketleme İşi Nasıl Bulunur?

Evde mum paketleme işini yapmak istiyorsanız ve kendinize bir iş veren arıyorsanız bunu iki yolla yapabilirsiniz. Ya bu firmalara bizzat giderek görüşme sağlamak ya da bu firmaların sizleri bulabilmesi için bu konunun altında bulunan yorum kısmına isminizi ve yaşadığınız şehir ile semtinizi yazarak firmaların sizlere ulaşmasını sağlamak.

Evde Mum Paketleme İşinin Kötü Yanları Nelerdir?

Her işte olabildiği gibi bu işte de birkaç sakıncalı durumlar vardır. Bu durumlar arasında en belirgin sorun ise mumların kolay kırılabilen, sıcakta eriyebilen ve korunmadığı zaman zarar görebilen bir maddeye sahip olmasıdır.

Firmalar gönderdiği kadar ürünü geri almak istediğinden bu ürünleri iyi muhafaza etmek ve istenilen işleri yaptıktan sonra firmalara teslim etmek zorunda olduğunuzdan, zarar görecek her bir mum için firmaya geri ödeme yapma durumunda olabilirsiniz.

Bu yazımızda belirttiğimiz tüm sorunları çözebilmek adına firma ile birebir görüşmenizi tavsiye ederiz. Aklınıza takılan herhangi bir sorun varsa veya işe uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bu durumu yorum olarak belirtebilirsiniz. Ayrıca evde mum paketleyerek para kazanma işini yapmak istemiyorsanız evde yapılabilecek diğer paketleme işlerine de göz atabilirsiniz.

7 Yorum

 1. Hakan

  14 Aralık 2018 at 13:18

  Sayfa güzel ve bilgiler süper.iyi olmus.ben gecen gün su sayfayı buldum.kitap süper ve bedava herkeze tavsiye ederim.

 2. Yasemin

  27 Aralık 2018 at 19:55

  Paketleme işi istiyorum kayseri

 3. hicran kutlar

  2 Ocak 2019 at 19:52

  bende çalışırım bekliyorum

 4. Didem kılıç

  4 Ocak 2019 at 22:52

  Bnde yaparım İstanbul

 5. Nilgün Aydin

  6 Ocak 2019 at 23:25

  bu ise ihtiyacım var eyüp alibeykoy deyim

 6. Hatice

  8 Ocak 2019 at 20:38

  merhaba 3 kişiyiz düzgün ve hızlı çalışırız günün de teslim ederiz evde paketleme işi yapmak istiyoruz istanbul/Güngören

 7. Fadime

  13 Ocak 2019 at 11:38

  Evde paketleme isi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim İstanbul Eyüp te yasiyorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir