Ev Hanımları Bankadan Kredi Alabilir Mi?

Bankalar tarafından verilen tüm kredilerde herkesin yanılgıya düştüğü bilgi kirliliği sebebi ile bazı ön yargılarımız oluyor.  Ev Hanımları Bankadan Kredi Alabilir Mi? Eminim birçoğumuz bu soruya karşılık “HAYIR” cevabını verecektir. Fakat gerçekte bankaların ihtiyaç duyulması halinde belirli kriterler içinde herkese kredi verdiği bir gerçektir. Son dönemlerde gerek kredi faizlerinin artması gerek bankacılık işlemlerinin çoğalması gibi olanaklar sayesinde, birçok farklı kredi sisteminde kullandırım yapılıyor.

Her ne kadar ekonomik kriz söylentileri bankalar için kredi çekimlerini zorlaştırsa da, Ev Hanımları Bankadan Kredi Alabilir Mi? konulu sorunların çözümüne ilişkin bazı kriterler bulunmaktadır. Belirli bir birikim sayesinde bankalar tarafından halihazırda yüksek puanlara ulaşabilen ev hanımları bulunmaktadır. Bankaların kullandırım yaptıkları krediler için ilk önemli şart BDDK’nın belirlediği bankacılık sistemine ait puanlama sistemidir. Bu puanlama sistemi içinde yer alan ve belirli bir şart içinde bulunan tüm Ev Hanımları kredi alabilirler.

Ev Hanımları Bankadan Nasıl Kredi Alabilir?

Öncelikle ev hanımlarının kredi kullanımında gösterebilecekleri bir gayrimenkul veya menkul değeri yüksek materyaller bulunuyor ise şahısların kredi kullanımında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. BDDK kuralları gereği 1200 puan üzerinde bulunan tüm ev hanımları kredi kullanımı yapabilirler. İpotek olarak verecekleri gayrimenkuller sayesinde sorunsuz şekilde kredi kullanımı yapabilirler.

Peki, gayrimenkul imkanı olmayan Ev hanımları nasıl kredi kullanabilir. Bunun için yapılacak tek uygulama ek gelir göstergelerinin net olarak bankaya bildirilmesi olacaktır. Bankaların kredi kriterleri arasında yer alan gelir seviyeleri sistem içinde önemli yer alır. Bu sebeple kredi kullanacakların büyük bir çoğunluğun gelir seviyelerine bakılmaktadır. Ev hanımlarının evden ek iş gibi olanakları kullanmaları halinde bankalardan yine kredi alabilirler. Bu konularda hangi türden kazanımlar yapılabileceği sitemizin diğer kategorisinde yer almaktadır.

Evden para kazanmak isteyen bayanların büyük bir çoğunluğu sitemiz aracılığı sayesinde hangi türden işler ile para kazanılacağı konusunda bilgilendirilmektedir. Ancak bu tür kazanımlar yaparken iş yapacağınız firmaların seçimlerini çok dikkatli yapmanız gerekecektir. Belirli bir konuda zarar görmemeniz için yapacağınız işlemler için sağlam ve kaliteli firmaları tercih etmeyi unutmayın.

Ev Hanımları Bankadan Kredi Alabilir mi sorularına başka cevaplar arıyorsanız, diğer yazı ilanlarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir