Başarılı Girişimci Olmanın Yolları

Başarılı Girişimci Olmanın Yolları

Başarılı Girişimci Olmanın Yolları hangi alanlarda kendini gösterir? Başarılı Bir girişimci olmak için neler yapmak gerekir? Aradığınız tüm sorulara sizin için cevap bulmaya çalışacağız. Girişimci nedir ve hedefleri nelerdir? Öncelikle sizlere bu tanımın anlatımından başlayarak yola çıkalım. Gerek çağımıza uygun olarak teknolojik anlamda, gerekse belirli bir emek gücü ile sarf edilen ilginç iş fikirleri ile belirli projelerin hayata geçirilmesidir. Hangi alanda çalışma yapacağına karar verin şahısların aklında bulunan projeleri tek tek hayata geçirmeleri sağlanır. Bunun için yapılabilecek sporsorluk olayı veya desteklemeler bulunmaktadır. Ülkemizde bu türden Başarılı Girişimci örnekleri birçok alanda bulunmaktadır.

Başarılı Girişimci Nasıl Olunur?

Girişimci kavramı hizmet veya mal üretimleri ile belirli projeler kapsamında en uygun ve kazançlı yollardan kazanımların ortaya çıkaran kişilere verilen isimdir. Başarılı Girişimci teknolojinin gelişimi ile üretilebilecek olan işin kar oranını yüksek tutan ve hayata geçirebilen kimseye denir. Öncelikle yapılabilecek projelerdeki tüm hesaplamalar mali olarak tek tek kayıt edilir. Üretim esnasında yapılan maliyet ve kar oranlarını piyasa şekillerine göre hesaplar.

Başarılı Girişimci Olmanın Vasıfları

Öncelikle her girişimcinin kendine olan güvenini gösterme özelliği olmasıdır. Ticaretin vazgeçilmezleri arasında yer alan cesaret başarılı girişimcilerin vazgeçilmez rehberi olacaktır. Çabuk sıkılan ve vazgeçebilen bir karaktere sahip olunmaması gerekir. Kendi hayatında yer alan projelerin öne çıkması konusunda ısrarcı bir karakter en önemli unsurdur.

Yapılacak projeler için yeniliklere açık olmak ve gereğinde kendi planlarındaki ufak değişiklerde geri atmasını bilmesini bilen bir yapıya sahip olmalıdır. Kendi dediğim olacak diyerek yapılan projeleri mahvetme çapasında olmaması gerekir. Öngörü sahibi ve gerektiğinde tüm projedeki hataları göğüslenecek bir yapıya sahip olmalıdır. Projelerini hayata geçirirken yanında çalıştıracağı kişilerin karakterlerine göre hareket etmek yerine, işi verirken ehlini seçmesini bilmelidir.

Başarılı Girişimci kendi projelerini sahip çıkmalı ve yapacağı işe ilk önce kendisi inanmalıdır. İnanç ile yapılan her türlü girişim başarılı bir sonuç alarak devam eder. Yapacağı her bir iş için ilk önce toplumun faydasına olan işleri tercih eder. Faydalı işler yapılırken kar maliyetini hesaplar ve öngörüsü ile hem düşük maliyet hem düşük kazanç ile yoluna devam eder. Rakiplerini analiz ederek piyasada bulunması gereken yerini hedefleyerek ilerler.

İşlemlerini yaparken gerek emeği karşısında yaşadığı zorluklar, gerekse iş anlamında yaşadığı olumsuzluklardan yılmadan hatalarından ders alır. Her bir hatayı kendisi için tecrübe olarak görür ve yeni projelerinde bu hatalara üzülmek yerine tecrübe olduğunu düşünür ve yoluna devam eder.

İşinde disiplini ön planda tutar. Ancak disiplin demek katı kurallar ile çalışanları veya insanları bıktırmak değildir. Bir lider vasfı ile hareket eder. Çünkü çalışanları ne kadar çok kazanır ise kendisinin daha çok kazanacağını bilir ve buna göre hesaplamalarını yapar. İş hayatında yapılan en büyük yanlış. Ben dedim olacak hatasıdır. Gerektiğinde etrafındakiler ile istihare eder ve işin en doğru şekilde yapılması için görüşlere önem verir.

 

 

1 Yorum

  1. Mukaddes ERGİN

    12 Aralık 2018 at 17:38

    Başarılı Girişimci Olmanın Yolları gerçekten çok içten ve bilgili bir yazı olmuş. Teşekkür ederiz. Sayesinizde birşeyler öğreniyoruz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir